Kutsu jäsenille yhdistyksen vuosikokoukseen ja SJRY Golfiin

Kutsu jäsenille yhdistyksen vuosikokoukseen ja SJRY Golfiin

Aika ja paikka

Suomen Jääkiekkoilijat ry:n vuosikokous järjestetään lauantaina 11.6. klo 10 Golf Talmassa, Sipoossa. Jäsen voi osallistua kokoukseen joko paikan päällä tai ennakkoon ilmoittautumalla etäyhteydellä.

Vuosikokouksen asialista

Kokouksessa käsitellään sääntömääräisten asioiden lisäksi ehdotus toimintasääntöjen muuttamiseksi ja kuullaan yhdistyksen hallituksen valmistelema strategia 2022–2026. Kokouksen esityslista on lähetetty jäsenille jäsenkirjeenä sähköpostiin.

Ilmoittautuminen kokoukseen

Sujuvien järjestelyiden takaamiseksi etäyhteydellä osallistuvien jäsenten on ilmoittauduttava kokoukseen ennakkoon viimeistään lauantaina 4.6.2022. Ennakkoilmoittautuminen tehdään jäsenkirjeestä löytyvän linkin kautta. Samalla jäsen voi halutessaan ilmoittautua SJRY Golfiin.

Paikan päälle saapuvat jäsenet voivat ilmoittautua kokoukseen alkaen klo 9.30 kokoukseen saapuessaan. Kokoustarjoilujen vuoksi toivomme kuitenkin myös heidän kertovan ennakkoon osallistumisestaan.

Ehdokkaiden asettaminen vaaleihin

Kokouksessa valitaan yhdistyksen puheenjohtaja seuraavaksi kolmeksi vuodeksi. Hallitukseen valitaan jäseniä erovuorossa olevien tilalle seuraavaksi kahdeksi vuodeksi. Ehdokkaaksi asettumisesta on lisätietoa jäsenkirjeenä lähetetyssä kutsussa.

SJRY Golf pelataan vuosikokouksen jälkeen

Kokouspäivänä järjestämme Golf Talmassa myös SJRY Golfin alkaen klo 14.00. Emme peri jäseniltä kilpailuun osallistumismaksua. Jäsenet voivat Ilmoittautua kisaan jäsenkirjeessä mainitun linkin kautta.

 

Ystävällisin terveisin SJRY:n hallituksen puolesta
Risto Kauppinen
Toiminnanjohtaja


Takaisin uutisiin »
SJRY